Fluoryzacja na czym polega ?

Każdy z nas zdaje sobie chyba sprawę z tego, jak ważne w naszym życiu są zdrowe i mocne zęby. Niestety, nie zawsze możemy w pełni się nimi cieszyć, bowiem praktycznie bez przerwy są one narażone na całe mnóstwo zagrożeń, które mogą bardzo poważnie im zaszkodzić.

pasta.prop_350x.dfb37b0c80Każdy powinien w takim razie zdawać sobie sprawę z najróżniejszych możliwości, jakie w kwestii tej ma do zaoferowania współczesna stomatologia. Dzięki związanym z nią zabiegom możemy nie tylko skutecznie walczyć z różnego rodzaju chorobami dotykającymi nasze zęby, ale również i znacznie minimalizować ryzyko ich występowania.

Jednym z zabiegów polecanych każdemu, komu zależy na cieszeniu się pięknymi i mocnymi zębami jest fluoryzacja. Polega ona na pokryciu zębów specjalnym roztworem zawierającym fluor o wysokim stężeniu – jest on niezwykle ważny dla zdrowia naszego uzębienia, a jednocześnie trudno dostarczyć go w odpowiedniej ilości za pomocą zwykłej diety. Zabieg ten jest całkowicie bezbolesny, choć przez pewien czas po jego wykonaniu pacjent ma dziwne uczucie, jakby jego zęby były pokryte folią czy innym materiałem tego rodzaju. Ponadto po jego wykonaniu przez przynajmniej kilka godzin należy powstrzymywać się od picia napojów, spożywania pokarmów czy nawet żucia gumy.

Fluoryzacja jest szybkim i bezbolesnym zabiegiem, który jednocześnie powinien być bardzo ważny dla każdego dbającego o zdrowie swoich zębów. Poleca się go szczególnie dzieciom – jest to fantastyczna inwestycja oraz profilaktyka, dzięki której można potem uniknąć wielu poważnych problemów.