Leczenie wad zgryzu – ortodoncja

Różnego rodzaju wady zgryzu są bardzo poważnym problemem dla każdego, kto chce cieszyć się faktycznie pięknym i atrakcyjnym wyglądem. Znacznie zaburzają one cały nasz wygląd zewnętrzny i niekiedy całkowicie zaburzają prawidłowy układ twarzy. Dodatkowo mogą powodować inne problemy: nieprawidłową wymowę czy trudności z jedzeniem. Z tego też powodu możliwości oferowane przez współczesną stomatologię – a dokładniej, ortodoncję – pozwalające na skuteczne korygowanie takich wad powinny być bardzo istotne dla każdego z nas.


aparatIstnieje bardzo wiele sposobów na skuteczne leczenie wad zgryzu. Wiele zależy od konkretnego przypadku. Warto na przykład pamiętać o tym, że takie wady mogą być zarówno wrodzone jak i nabyte. Nabywa się je zwykle w bardzo młodym wieku przez „nawyki” takie jak wypychanie języka czy zbyt długie ssanie smoczka – każdy rodzic musi zatem w miarę możliwości chronić przed tym swoje dzieci. Najpopularniejszym rozwiązaniem są tu rzecz jasna aparaty na zęby. Same w sobie odznaczają się one bardzo dużym zróżnicowaniem i mogą być wykonywane z najróżniejszych materiałów. Sprawia to, że nie w każdym przypadku tak wyraźnie wpływają na nasz wygląd zewnętrzny.

Same aparaty na zęby to jedynie przykład, bowiem współczesna ortodoncja może pomagać nam z wadami naszych zębów na wiele innych sposobów. W każdym przypadku wystarczy w takim razie wybrać się tylko do profesjonalnej kliniki aby dowiedzieć się, jakie rozwiązanie będzie idealne akurat dla nas.