Licówki – kiedy je stosujemy i czym się różnią?

Jeżeli ktoś chce cieszyć się faktycznie pięknym i zdrowo wyglądającym uśmiechem, to w wielu przypadkach korzystanie z nowoczesnych osiągnięć stomatologii będzie dla niego niezbędne. Zna ona między innymi mnóstwo rozwiązań pozwalających między innymi na skorygowanie każdej wady zgryzu i uzyskanie zadowalającego nas kształtu szczęki oraz uzębienia.

licowkiWarto jednak pamiętać, że nie w każdym przypadku oznacza to konieczność noszenia aparatu na zęby – wielu ludzi nie patrzy zbyt chętnie na taką perspektywę. Istnieje całe mnóstwo alternatyw pozwalających na równie skuteczne korygowanie wszelkich niedoskonałości naszego zgryzu.

Jedną z takich alternatyw są licówki z porcelany, które z roku na rok zdobywają w naszym kraju coraz większą popularność. Są to niewielkie nakładki na zęby, za pomocą których można korygować je pod wieloma względami – począwszy od kształtu aż po kolor. Istnieją dwa podstawowe rodzaje licówek: kompozytowe oraz ceramiczne. Kompozytowe są co prawda tańsze, ale ich żywotność jest znacznie krótsza; jeśli ktoś chce zainwestować w coś dobrego, to powinien raczej zdecydować się na licówkę ceramiczną.

Licówki są doskonałą propozycją w sytuacji, kiedy chcemy cieszyć się rzeczywiście pięknym i urzekającym uśmiechem. Powiedzmy sobie szczerze – bardzo wiele gwiazd kina czy muzyki korzysta z takich właśnie rzeczy, i jedynie dzięki nim mogą oni cieszyć się tak wspaniałym wyglądem swoich zębów.