Uzupełnianie braków w uzębieniu

Zęby mamy tylko jedne, o czym każdy z nas powinien wiedzieć. Niestety, istnieje wiele czynników które mogą doprowadzić do utraty poszczególnych z nich. Czasami są to poważne choroby powodujące nadmierne ich wypadanie – w tym przypadku należy pamiętać, że powodem tego może być brak odpowiedniej higieny – czasem zaś uszkodzenia mechaniczne.

protetyka-poznan-centrum-stomatologii-royal-dentZa każdym jednak razem należy liczyć się z tym, że raz utracone zęby nie odrastają, przez co jesteśmy narażeni na znaczne braki w uzębieniu. Niekiedy sprawia to dodatkowe problemy zdrowotne, czasami zaś bardzo źle wpływa na nasz wygląd zewnętrzny. Niemniej jednak właściwie w każdym przypadku możliwe jest skuteczne uzupełnienie takich braków.

Uzupełnianiem braków w uzębieniu zajmuje się protetyka – dział stomatologii. W zależności od konkretnego przypadku, stosowane są tutaj zupełnie odmienne techniki. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest przede wszystkim implant stomatologiczny. Wykonuje się je głównie z tytanu lub cyrkonu – ten drugi materiał odznacza się nie tylko lepszymi właściwościami, ale również i bardziej atrakcyjnym wyglądem. Implanty nie są jednak jedynym rozwiązaniem pozwalającym na uzupełnienie braków w uzębieniu. Bardzo często stosowane są także korony protetyczne, pozwalające na praktycznie całkowitą odbudowę zniszczonego zęba.
Jak zatem widać, żaden ubytek w uzębieniu nie musi być trwały – istnieją obecnie sposoby na skuteczne uzupełnienie takich braków. Zawsze należy podjąć tutaj współpracę z wykwalifikowanym protetykiem, bowiem jedynie taka osoba będzie w stanie określić, jakie rozwiązanie jest najlepsze w naszym przypadku.